6.3.12 Knoxville Raceway Results - Dirt Racing Report

6.3.12 Knoxville Raceway Results

KNOXVILLE RACEWAY, Knoxville, IA
June 3, 2012

Modifieds RESULTS

Heat 1, No Time: 1. Mike Van Genderen, Newton IA; 2. Tyler VandeKamp, Knoxville IA; 3. Todd Shute, Des Moines IA; 4. Kyle Krampe, Baxter IA; 5. Jeff Stephens, Arion IA; 6. Kyle Brown, Kellogg IA; 7. Jeff Conner, Jefferson IA; 8. Dakota Hayden, Wilton IA;
Heat 2, No Time: 1. Richie Gustin, Gilman IA; 2. Mike Albertsen, Audubon IA; 3. Josh Most, Red Oak IA; 4. Mike Densberger, Lincoln NE; 5. Joel Bushore, Boone IA; 6. Russ Gladson, Des Moines IA; 7. Hunter Marriott, Brookfield MO; 8. David Brown, Kellogg IA;
Heat 3, No Time: 1. Mark Elliott, Webster City IA; 2. Levi Nielsen, Cedar Falls IA; 3. Shawn Ryan, Waterloo IA; 4. Bill Davis Jr., Des Moines IA; 5. Matt Waugh, Des Moines IA; 6. Cayden Carter, Oskaloosa IA; 7. Toby VandeKamp, Knoxville IA; 8. Rick Speck, Garwin IA;
Heat 4, No Time: 1. Dylan Smith, Osceola NE; 2. Jerry King, Waterloo IA; 3. Luke Wanninger, Jefferson IA; 4. Ryan Gustin, Marshalltown IA; 5. Shane Weller, Agency IA; 6. Greg Elliott, Webster City IA; 7. Corey Wray, James Port MO;
B Feature 1, No Time: 1. Jeff Stephens, Arion IA; 2. Kyle Brown, Kellogg IA; 3. Cayden Carter, Oskaloosa IA; 4. Shane Weller, Agency IA; 5. Jeff Conner, Jefferson IA; 6. Toby VandeKamp, Knoxville IA; 7. Dakota Hayden, Wilton IA; 8. Rick Speck, Garwin IA;
B Feature 2, No Time: 1. Joel Bushore, Boone IA; 2. Greg Elliott, Webster City IA; 3. Matt Waugh, Des Moines IA; 4. Corey Wray, James Port MO; 5. David Brown, Kellogg IA; 6. Hunter Marriott, Brookfield MO; 7. Russ Gladson, Des Moines IA;
A Feature 1, No Time: 1. Dylan Smith, Osceola NE; 2. Todd Shute, Des Moines IA; 3. Mike Van Genderen, Newton IA; 4. Josh Most, Red Oak IA; 5. Mark Elliott, Webster City IA; 6. Mike Albertsen, Audubon IA; 7. Levi Nielsen, Cedar Falls IA; 8. Luke Wanninger, Jefferson IA; 9. Tyler VandeKamp, Knoxville IA; 10. Jerry King, Waterloo IA; 11. Shawn Ryan, Waterloo IA; 12. Bill Davis Jr., Des Moines IA; 13. Mike Densberger, Lincoln NE; 14. Jeff Stephens, Arion IA; 15. Kyle Brown, Kellogg IA; 16. Cayden Carter, Oskaloosa IA; 17. Corey Wray, James Port MO; 18. Ryan Gustin, Marshalltown IA; 19. Greg Elliott, Webster City IA; 20. Matt Waugh, Des Moines IA; 21. Shane Weller, Agency IA; 22. Joel Bushore, Boone IA; 23. Richie Gustin, Gilman IA; 24. Kyle Krampe, Baxter IA;
Sport Mods RESULTS

Heat 1, No Time: 1. Scott Davis, Madrid IA; 2. Bill Wears, Des Moines IA; 3. Jason Mallicoat, Boone IA; 4. Troy Oliver, Des Moines IA; 5. Lynn Brockett, Ogden IA; 6. Casey Greubel, Lacona IA; 7. Randy Krampe, Baxter IA; 8. Jake Strayer, Newton IA; 9. Brayton Carter, Oskaloosa IA; 10. Michael Grantham, Bondurant IA;
Heat 2, No Time: 1. Dylan Book, Adel IA; 2. Jack Housley, Des Moines IA; 3. Andy Tiernan, Woodward IA; 4. Cory Rose, Boone IA; 5. Rocky Caudle, Webster City IA; 6. Brian Miller, Grand Junction IA; 7. Tyler Gross, Bondurant IA;
Heat 3, No Time: 1. Austin Kaplan, Des Moines IA; 2. Jeff Jones, Clarinda IA; 3. Jim Gillenwater, Keokuk IA; 4. Jayme Duinink, Pella IA; 5. Eric Elliott, Boone IA; 6. Carter VanDenBerg, Oskaloosa IA; 7. Eric Flander, Barnes City IA; 8. Levi Smith, Donnellson IA; 9. Jason Hall, Grinnell IA;
Heat 4, No Time: 1. Tyler Droste, Waterloo IA; 2. Cody Hillgartner, Harlan IA; 3. Rick Gladson, Des Moines IA; 4. Glenn Gladson Jr., Des Moines IA; 5. Joel Rust, Grundy Center IA; 6. Jared Timmerman, Norwalk IA; 7. Blake Conant, Carlisle IA; 8. Levi Laymon, Muscatine IA; 9. Joe Simbro, Swan IA;
B Feature 1, No Time: 1. Eric Elliott, Boone IA; 2. Racer Hulin, Laurel IA; 3. Jayme Duinink, Pella IA; 4. Jake Strayer, Newton IA; 5. Eric Flander, Barnes City IA; 6. Gat Leytham, Garwin IA; 7. Randy Krampe, Baxter IA; 8. Joe Simbro, Swan IA; 9. Levi Laymon, Muscatine IA; 10. Carter VanDenBerg, Oskaloosa IA;
B Feature 2, No Time: 1. Joel Rust, Grundy Center IA; 2. Tyler Gross, Bondurant IA; 3. Casey Greubel, Lacona IA; 4. Brian Miller, Grand Junction IA; 5. Troy Oliver, Des Moines IA; 6. Blake Conant, Carlisle IA; 7. Levi Smith, Donnellson IA; 8. Brayton Carter, Oskaloosa IA; 9. Jason Hall, Grinnell IA; 10. Michael Grantham, Bondurant IA;
A Feature 1, No Time: 1. Scott Davis, Madrid IA; 2. Jeff Jones, Clarinda IA; 3. Tyler Droste, Waterloo IA; 4. Bill Wears, Des Moines IA; 5. Jim Gillenwater, Keokuk IA; 6. Jason Mallicoat, Boone IA; 7. Glenn Gladson Jr., Des Moines IA; 8. Racer Hulin, Laurel IA; 9. Austin Kaplan, Des Moines IA; 10. Joel Rust, Grundy Center IA; 11. Tyler Gross, Bondurant IA; 12. Casey Greubel, Lacona IA; 13. Cory Rose, Boone IA; 14. Jake Strayer, Newton IA; 15. Eric Elliott, Boone IA; 16. Jayme Duinink, Pella IA; 17. Rocky Caudle, Webster City IA; 18. Dylan Book, Adel IA; 19. Brian Miller, Grand Junction IA; 20. Jack Housley, Des Moines IA; 21. Andy Tiernan, Woodward IA; 22. Rick Gladson, Des Moines IA; 23. Lynn Brockett, Ogden IA; 24. Cody Hillgartner, Harlan IA;
Stock Cars RESULTS

Heat 1, No Time: 1. Damon Murty, Chelsea IA; 2. Dave Atcher, Marshalltown IA; 3. Butch Bass, Winterset IA; 4. Carl Yaw Jr., Pleasant Hill IA; 5. Trent Neanes, Chariton IA; 6. Kyle Harwood, Oskaloosa IA; 7. Chad Palmer, Renwick IA; 8. Brandon Bach, Des Moines IA; 9. Michael Jaennette, Newton IA;
Heat 2, No Time: 1. Jake Masters, Graettinger IA; 2. Keith Knop, Shelby IA; 3. Kyle Vanover, Beatrice NE; 4. Austin Curtin, Waukon IA; 5. David Brandies, Atalissa IA; 6. Steve Meyer, Grundy Center IA; 7. LeRoy Groenendyk, Oskaloosa IA; 8. Trevor Titus, Kellogg IA; 9. Bill Fox, Des Moines IA;
Heat 3, No Time: 1. Shay Curtin, Cresco IA; 2. Jeff Mueller, New London IA; 3. Matt Greiner, Washington IA; 4. Donnie Bown, State Center IA; 5. Gary Bass, Des Moines IA; 6. Donnie Louck, Stockton IA; 7. Jeff Wollam, Marshalltown IA; 8. Michael Todd, Pleasant Hill IA;
Heat 4, No Time: 1. Doug Adamy, Columbus NE; 2. Nathan Wood, Sigourney IA; 3. Todd Reitzler, Grinnell IA; 4. Derek St. Clair, Donellson IA; 5. Ryan Rose, Boone IA; 6. Rod Richards, Madrid IA; 7. Jeremy Pundt, Donnellson IA;
B Feature 1, No Time: 1. Kyle Harwood, Oskaloosa IA; 2. Jeff Wollam, Marshalltown IA; 3. Derek St. Clair, Donellson IA; 4. ; 5. Michael Jaennette, Newton IA; 6. Michael Todd, Pleasant Hill IA; 7. Chad Palmer, Renwick IA; 8. Donnie Louck, Stockton IA; 9. Bill Fox, Des Moines IA;
B Feature 2, No Time: 1. David Brandies, Atalissa IA; 2. Steve Meyer, Grundy Center IA; 3. Rod Richards, Madrid IA; 4. Gary Bass, Des Moines IA; 5. Brandon Bach, Des Moines IA; 6. Trevor Titus, Kellogg IA; 7. Jeremy Pundt, Donnellson IA; 8. LeRoy Groenendyk, Oskaloosa IA;
A Feature 1, No Time: 1. Jeff Mueller, New London IA; 2. Keith Knop, Shelby IA; 3. Kyle Vanover, Beatrice NE; 4. Shay Curtin, Cresco IA; 5. Damon Murty, Chelsea IA; 6. Nathan Wood, Sigourney IA; 7. Jake Masters, Graettinger IA; 8. Doug Adamy, Columbus NE; 9. David Brandies, Atalissa IA; 10. Matt Greiner, Washington IA; 11. Dave Atcher, Marshalltown IA; 12. Todd Reitzler, Grinnell IA; 13. Donnie Bown, State Center IA; 14. Kyle Harwood, Oskaloosa IA; 15. Steve Meyer, Grundy Center IA; 16. Butch Bass, Winterset IA; 17. Rod Richards, Madrid IA; 18. Ryan Rose, Boone IA; 19. Jeff Wollam, Marshalltown IA; 20. Derek St. Clair, Donellson IA; 21. Gary Bass, Des Moines IA; 22. Carl Yaw Jr., Pleasant Hill IA; 23. Trent Neanes, Chariton IA; 24. Austin Curtin, Waukon IA;
Hobby Stocks RESULTS

Heat 1, No Time: 1. Bill Bonnett, Knoxville IA; 2. Robby Marsh, Bellevue NE; 3. Nick Ulin, Agency IA; 4. Jason Fosselman, Shelby IA; 5. Leonard Loftus Jr., Des Moines IA; 6. Kyle Webb, Des Moines IA; 7. Blake Miller, Des Moines IA; 8. Ryan Grochala, Pleasant Hill IA;
Heat 2, No Time: 1. Kevin Fee, Knoxville IA; 2. Andy Boeckman, Sioux City IA; 3. Pete Hutzel, Baxter IA; 4. Kurt Hansen, Walnut IA; 5. John Yaw Sr., Des Moines IA; 6. Gina Greubel, Lacona IA; 7. Justin Hook, Oskaloosa IA; 8. Mark Fee, Knoxville IA;
Heat 3, No Time: 1. Dustin Griffiths, Ottumwa IA; 2. Rob Allison, Des Moines IA; 3. Donavon Nunnikhoven, Sully IA; 4. Ray Stock Jr., Ankeny IA; 5. Cory Adams, Des Moines IA; 6. Eric Knutson, Slater IA; 7. Rex Bonnett, Pleasantville IA; 8. Richard Pahlka Jr., Des Moines IA;
Heat 4, No Time: 1. Matthew Webb, Des Moines IA; 2. Jeremy Auten, Clarinda IA; 3. Brandon Johnson, DeWitt NE; 4. Adam Bonnett, Norwalk IA; 5. Matt Hudspeth, Madrid IA; 6. Phil Castellano, Des Moines IA; 7. Tyler Sutter, Pleasantville IA; 8. Darin DeZwarte, Knoxville IA;
B Feature 1, No Time: 1. Justin Hook, Oskaloosa IA; 2. John Yaw Sr., Des Moines IA; 3. Kyle Webb, Des Moines IA; 4. Ryan Grochala, Pleasant Hill IA; 5. Phil Castellano, Des Moines IA; 6. Darin DeZwarte, Knoxville IA;
B Feature 2, No Time: 1. Eric Knutson, Slater IA; 2. Jeremy Auten, Clarinda IA; 3. Cory Adams, Des Moines IA; 4. Blake Miller, Des Moines IA; 5. Tyler Sutter, Pleasantville IA; 6. Gina Greubel, Lacona IA; 7. Rex Bonnett, Pleasantville IA;
A Feature 1, No Time: 1. Andy Boeckman, Sioux City IA; 2. Kevin Fee, Knoxville IA; 3. Bill Bonnett, Knoxville IA; 4. Matthew Webb, Des Moines IA; 5. Robby Marsh, Bellevue NE; 6. Jason Fosselman, Shelby IA; 7. Nick Ulin, Agency IA; 8. Rob Allison, Des Moines IA; 9. Eric Knutson, Slater IA; 10. Donavon Nunnikhoven, Sully IA; 11. Jeremy Auten, Clarinda IA; 12. Dustin Griffiths, Ottumwa IA; 13. Matt Hudspeth, Madrid IA; 14. Adam Bonnett, Norwalk IA; 15. Brandon Johnson, DeWitt NE; 16. Justin Hook, Oskaloosa IA; 17. Ray Stock Jr., Ankeny IA; 18. John Yaw Sr., Des Moines IA; 19. Ryan Grochala, Pleasant Hill IA; 20. Kyle Webb, Des Moines IA; 21. Pete Hutzel, Baxter IA; 22. Cory Adams, Des Moines IA; 23. Blake Miller, Des Moines IA; 24. Kurt Hansen, Walnut IA;